Osiągnięcia szkolne
O szkole > Osiągnięcia szkolne
OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY

1. Eksperymenty i nowatorstwo pedagogiczne.

W latach szkolnych 1976/77 - 1978/79 był prowadzony w naszej szkole jako jednej z pięciu szkół wybranych w kraju, eksperyment muzyczny pod patronatem Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie. Eksperymentem były objęte dwie klasy pierwsze. W jednej klasie był prowadzony eksperyment: " Kształcenie słuchu za pomocą metody względnej i absolutnej solmizacji w klasach I-III ". Druga klasa pierwsza była klasą kontrolną. Eksperyment prowadziła mgr Bożena Noworol przez 3 lata. Badania przeprowadzone w klasach III eksperymentalnych i kontrolnych wykazały, że efektywność nauczania w klasach eksperymentalnych i kontrolnych wykazały, że efektywność nauczania w klasach eksperymentalnych jest wyższa niż w klasach kontrolnych. Do prób nowatorstwa pedagogicznego przystąpiło wielu nauczycieli. W klasach I-III prowadzone były zajęcia z matematyki metodą czynnościową w/g prof. H. Moroza przez kol. mgr Natalię Berezińską i mgr Irenę Feliszewską ; mgr K. Miszczuk - wizytator-metodyk realizował rozszerzony program w nauczaniu biologii w kl. VI a, w oparciu o podręcznik szkoły średniej i literaturę uzupełniającą.
     Na lekcjach języka polskiego stosowano nauczanie problemowe /mgr T. Irzykowska, mgr Ł. Szota, G. Tomala/ i nauczanie programowane - kol.  G. Tomala. Na lekcjach geografii stosowano nauczanie problemowe w oparciu o maksymalne wykorzystanie pomocy audiowizualnych - mgr E. Zębik. System wychowania socjalistycznego w szkole podstawowej w/g eksperymentu prof. Heliodra Muszyńskiego wprowadzono w szkole w roku 1973/74. Stosowanie powyższego systemu w pracy wychowawczej dało widoczne efekty. Podniosło na wyższy poziom pracę wychowawczą w szkole i przyczyniło się do scementowania kolektywu klasowego i zespołów wychowawczych poszczególnych grup wiekowych.
     Uczniowie szkoły brali corocznie udział w konkursach przedmiotowych. Do osiągnięć szkoły w tym zakresie przyczynili się uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich:
- język polski - Joanna Listwan, Jolanta Karczewska - naucz. Tomala - Paweł Rataj - naucz. Ł. Szota
- matematyka - Andrzej Kata - naucz. E. Bednarek
- biologia - Krzysztof Lipa
              - Cezary Szadek - naucz. Z. Filipiak
- geografia - Darek Musiał - naucz. E. Zębik
- j. rosyjski - Maciej Jurga - naucz. B. Chyrzyńska
- fizyka - Arkadiusz Konik - naucz. E. Malczewska
             - Piotr Chadór - naucz. E. Heród

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE
     Zespół muzyczny zajął dwukrotnie /1974 i 1975/ I miejsce w przeglądzie miejskim szkolnych zespołów artystycznych. Zespół prowadził naucz. A. Rakocz.
     W roku 1975 chór szkolny /mgr K.Kloś/ i zespół taneczny /A.Lechowicz/ zajęły I miejsce na szczeblu miasta.
     Beata Pędziwiatr  zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim szkół podstawowych w 1976 r. /naucz. Ł. Szota/.